САЩ надигра Гана с 2:1

САЩ постигна първа победа на Мондиал 2014, надигравайки Гана с 2:1 в последния за деня двубой от програмата на световното първенство в Бразилия. Така американците взеха сладък реванш от африканците, които в предишните две срещи на световни финали през 2006 и 2010 година излизаха крайни победители. Двубоят ще се запомни и с най-бързия гол на това световно. Отбеляза го Клинт Дъмпси за САЩ още в 32-ата секунда. Той се разписа след самостоятелна акция. Опитите на Гана да стигне до изравнително попадение се увенчаха с успех осем минути преди края, когато Андре Аю се разписа след бърза контраатака на африканците. Радостта на футболистите от Гана беше кратка. В 86-ата минута Джон Брукс отново изведе САЩ напред в резултата, след като се разписа с глава след ъглов удар.

В другия мач от групата по-рано през деня Германия пречупи Португалия с 4:0 и даде солидна заявка за нещо голямо.

Шокиращата загуба на иберийците отприщи апетитите на двата съперника, които изведнъж се озоваха в много добра позиция за продължаване напред в турнира от група, в която бяха считани за аутсайдери.

Съставите:

ГАНА: Адам Кваресей, Даниел Опаре, Джонатан Менса,  Джон Бой, Квадо Асамоа, Кристиан Атсу, Съли Мунтари, Мохамед Рабиу, Джордан Аю, Андре Аю, Асамоа Гиан

САЩ: Тим Хауърд, Мат Беслър, Джеф Камерън, Фабиан Джонсън, Майкъл Брадли, Дамаркъс Бийзли, Джърмейн Джоунс, Клинт Демпси, Алехандро Бедоя, Кайл Бекерман, Джоузи Алтидор.