Франция с безпроблемен старт на Мондиала

Франция започна ударно участието си на Мондиал 2014. В мач от група Е, „петлите" победиха без проблеми аутсайдерът Хондурас с 3:0. Европейците бяха улеснени и от факта, че латиноамериканците играха с човек по-малко още от края на първата част.

След сравнително равностойното начало, французите упражниха силен натиск и ситуациите пред вратата на Хондурас започнаха да се редуват една след друга.

В 15-ата минута топката се озова у Матюиди след центриране от фаул, но ударът на халфа срещна гредата. Малко по-късно Антоан Гризман също можеше да се разпише, но и неговият изстрел с глава се удари в рамката.

Хондурасците успяха да поуспокоят играта към края на полувремето, но точно тогава „петлите" получиха дузпа. Паласиос блъсна в гръб Погба, за което получ ивтори жълт, респективно червен картон, а французите - дузпа. Бензема бе точен от бялата точка и успокои Дешан и
феновете.

След почивката логично на терена имаше само един тим - този на „петлите". В самото начало на полувремето те си подпечатаха победата. Бензема получи хубаво подаване и стреля веднага.

Топката се удари в гредата и отиде към вратаря Ваядарес, който я бутна във вратата си, преди да я улови. Ситуацията бе спорна, но тук де факто новата гол-лайн технология показа колко може да бъде полезна. Според нея, топката бе преминала голлинията и попадението бе зачетено.

Минути след тази ситуация, Бензема можеше пак да се разпише като стреля от упор към вратата, но този път Ваядарес се реваншира и спаси сигурен гол.  Матюиди също изпусна от добра позиция.

Все пак третото попадение дойде в 73-ата мин. След статично положение, топката бе върната назад, последва изстрел, който обаче се отклони от купа от играчи в пеналта. Топката попадна у непокрития Бензема, който с безкомпромисен шут не остави шансове на Ваядарес и направи резултата класически.

Така европейските тимове в група Е - Франция и Швейцария тръгнаха с победи, а в следващия кръг двата отбора се срещат в директен спор за първото място.

Франция - Хондурас 3:0
1:0 Бензема (45-д)
2:0 Ваядарес (48-а)
3:0 Бензема (72)

Франция : Лорис, Дебюши, Варан, Сако, Евра, Погба, Кабай, Матюиди, Гризман, Валбуена, Бензема

Хондурас : Ваядарес, Исагире, Фигероа, Бернардес, Бекелес, Паласиос, Гаридо, Еспиноса, Чавес, Бенгстън, Костли