Германия нокаутира Португалия, Мюлер с хеттрик

Германия се подигра с Португалия, и се наложи с 4:0 в един от най-очакваните сблъсъци на Мондиал 2014.

Звездата на иберийците Кристиано Роналдо не успя с нищо да се изяви в двубоя, от група G, на “Арена Фонте Нова” в Салвадор.

Германия мачкаше от първата до последната минута на мача, и можеше да вземе дори по-
убедителна победа. Това пък бе най-тежката загуба на Португалия на Световно първенство.

Томас Мюлер се отчете с хеттрик, като първото му попадение падна от дузпа. Между неговите голове вкара и Матс Хумелс. 24-годишният Мюлер вече има осем гола на Световни първенства, и вече започнаха да спрягат и неговото име за подобряване на рекорда от 15 на Роналдо.

Томас Мюлер вкара и първия хеттрик на настоящото Световно първенство, и общо 49-тият в историята на футболните финали на планетата.

За да допълни ужаса на Португалия, Пепе отново се "изяви" в свой стил, посегна на Мюлер, и още през първото полувреме бе изгонен с директен червен картон.

На всичко отгоре, Пауло Бенто трябваше да направи и две принудителни смени, заради контузии на Уго Алмейда и Фабио Коентрао.

Матс Хумелс също напусна терена с проблем, но не е ясно дали ще може да играе в следващия мач на тима.

В следващия кръг от група G, Португалия играе със САЩ, а Германия – с Гана.

Германия : Мануел Нойер ; Жером Боатенг , Матс Хумелс , Пер Мертезакер , Бенедикт Хьоведес ; Филип Лаам , Сами Кедира ; Месут Йозил , Тони Кроос , Марио Гьотце ; Томас Мюлер ;

Португалия : Руи Патрисио ; Жоао Перейра , Бруно Алвеш , Пепе , Фабио Коентрао ; Жоао Моутиньо , Мигел Велозо , Раул Мейрелеш ; Нани , Уго Алмейда , Кристиано Роналдо .
0 Коментари "Германия нокаутира Португалия, Мюлер с хеттрик"