Златни резерви спасиха Белгия от провал на старта

Белгия победи изключително трудно Алжир в първия мач от Група „Н" на Мондиал 2014. Африканците откриха резултата в средата на първата част чрез Софиан Фегули, който бе точен от дузпа. След почивката обаче „червените дяволи" осъществиха пълен обрат. Фелайни и Мертенс, които се появиха на терена като резерви, се разписаха по веднъж и дариха трите точки на своя тим. Страхотен мач за Алжир направи вратарят на ЦСКА Райс М'Боли, който в течение на мача спаси поне 5 чисти положения.

Двубоят в Бело Оризонте започна на изключително ниски обороти, като в първия четвърт час на терена не се случи нищо запомнящо се. Съставът на Алжир предимно се бранеше, докато белгийците повече владееха топката, но трудно създаваха смислена атака, с която да изненадат съперника.

В средата на полувремето африканците получиха право да изпълнят дузпа, след като Фертонген фаулира в полето Фегули. Бранителят на Тотнъм закъсня и допусна сериозна грешка, която костваше много на „червените дяволи". Зад топката застана Софиан Фегули, който бе точен - 1:0 за Алжир.

До края на първата част Белгия се опита да стигне до вратата на съперника, но с изключение на няколко далечни удари, дело предимно на Аксел Витцел, вратарят Райс М'Боли нямаше работа.

Още на почивката селекционерът на белгийците Марк Вилмотс направи промяна в състава, като пусна в игра Мертенс за сметка на разочаровалия Шадли. В 49-ата минута М'Боли сгреши за първи път! Вратарят на ЦСКА София увисна при едно центриране от корнер и топката стигна до Витцел. Последният обаче явно не очакваше подобно развитие на нещата и не успя да нанесе точен удар на опразнената от М'Боли врата.

Малко по-късно пък африканците като нищо можеха да стигнат до второ попадение. След центриране от корнер бранител на африканците игра с глава и топката мина на сантиметри от вратата на Куртоа.

В 66-ата минута Райс М'Боли отново спаси вратата на Алжир. Влезлият като резерва нападател на Белгия Ориги бе изведен сам срещу стража на ЦСКА, отправи силен удар, но М'Боли с крак спаси!

В 70-ата минута Белгия най-после успя да преодолее отбраната на Алжир и в частност вратаря М'Боли. Де Бюйн центрира отлично в полето, където Фелайни засече с глава и не остави никакъв шанс на М'Боли - 1:1. Отличен гол за халфа на Ман Юнайтед!

10 минути преди края на срещата Белгия осъществи пълен обрат. Де Брюйн отне топката в средата на терена, пусна светкавично към Азар, който от своя страна изведе Мертенс на стрелкова позиция. Полузащитникът на Наполи отправи мощен удар и разстреля М'Боли - 2:1.

Това се оказа напълно достатъчно за „червените дяволи" да се поздравят с крайния успех.
0 Коментари "Златни резерви спасиха Белгия от провал на старта "