Белгия успя да надвие и Русия

Белгия победи Русия с 1:0 на "Маракана" и постигна втори успех в Група "H" на Мондиал 2014, благодарение на което "червените дяволи" се класираха на 1/8-финалите. Селекцията на Фабио Капело също има шанс да премине в следващата фаза, но задължително трябва да победи Алжир в последния кръг. И днес, както и в предишния мач на Белгия, победата бе постигната в заключителните моменти, а попадението отново бе реализирано от играч, който се появи като резерва -  Дивок Ориги. 19-годишният нападател на Лил, който замени безличния Ромелу Лукаку, се разписа в 88-ата минута, а архитект на гола бе Еден Азар.

Селекционерът на Белгия Марк Вилмотс бе гласувал доверие на двамата играчи, които се появиха като резерви срещу Алжир и донесоха успеха на "червените дяволи" - Маруан Фелаини и Дрис Мертенс. Томас Вермален също стартира двубоя вместо допусналия фатална грешка в миналия мач Ян Вертонген.

Капитанът на Арсенал получи контузия в коляното още по време на загрявката, но въпреки това започна мача. Той обаче явно изпитваше болки и в 31-ата минута бе заменен именно от Вертонген.

Две промени беше направил в своя стартов състав Фабио Капело - Козлов и Кануников започнаха вместо Ешченко и Жирков.

Белгия - Русия 1:0

1:0 Ориги (88')

Белгия: Куртоа, Алдервейрелд, Ван Буйтен, Компани, Вермален, Витсел, Фелаини, Де Брюин, Мертенс, Азар, Лукаку

Русия: Акинфеев, Козлов, Игнашевич, Кануников, Глушаков, Кокорин, Березутски, Шатов, Самедов, Файзулин, Комбаров